Teatr Bagatela
Aneta Belcik
foto

Wszystkie dzieci nasze są <3

14/11/2017,

 

„Na początek nam potrzeba

namalować trochę nieba,

a na niebie samoloty

w nich trzy smoki i dwa koty.

Samoloty UFO goni

za pomocą sześciu słoni,

a pod nimi syren kilka

gubi trop morskiego wilka…”

 

Mówiłam już, że uwielbiam pracować z dziećmi? Nie ma większej frajdy niż widok tych rozdziawionych, zaskoczonych, szczęśliwych buzi dzieciaków. A potem jak chcą jeszcze i jeszcze, i jeszcze. Więc dajemy bis za bisem, a po spektaklu słyszymy, jak piosenki kredek zaczynają żyć w przedszkolnych salach, dopełniane dziecięcą wyobraźnią. 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.