Teatr Odwrócony
Martyna Łyko
foto

Tydzień do premiery

07/07/2018, Martyna Łyko

 

Na tydzień przed premierą kompletujemy wszystkie elementy.

 

Kostiumy od jutra będą czekać na aktorów w garderobie, a realizatorzy szykują się na montaż scenografii i  próbę techniczną! 

Video w załączniku przedstawia Zbigniewa Horawy (w spektaklu Pan Nübel) opowiadającego humorystyczną anegdotę, ze współpracy z Jerzym Jarockim, przy spektaklu „Paternoster” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Na zdjęciu nasz „jęzor” i ostatnie poprawki w pracowni scenografki Agaty Widomskiej.  

 

 

 

 

 

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.