Teatr Bagatela
Marta Muller-Reczek
foto

Ruszyli!

26/11/2017, Marta Muller - Koordynatorka

Mamma mia! Maraton z 5-cio minutowymi przerwami! Tylko tyle czasu miały zespoły na przygotowanie się na scenie pomiędzy Czytaniami. A każdy spektakl to inna tematyka, trzeba było szybko łapać oddech!

 

Zaczęliśmy spektaklem w reżyserii Martyny Łyko pt. „Córki King Konga”, potem była „Nieważkość” Wojciecha Farugi i na koniec „Inferno” Tobisza Sebastiana Berga. Publiczność dopisała, z resztą ma do odegrania ważną rolę – może oddawać głosy, które Jury bierze pod uwagę przy wyborze zwycięzców. Więc chodźcie, głosujcie!

 

Pierwszy dzień był oczywiście ogromnym stresem i sprawdzianem dla naszej ekipy, czyli Karoliny, Patrycji i mnie (ale nie zapominajmy też o całej ekipie technicznej i obsłudze, której tutaj biję pokłony i dziękuję).
Od dłuższego czasu działamy na zapasowych bateriach, kawa już dawno nie działa a sen jest dla nas tym, czym dla Polaków zniesienie wiz do USA– marzeniem.

 

Ale to wszystko nie jest ważne. Damy radę. Atmosfera, ludzie i projekty wszystko wynagradzają. A sen jest przecież dla słabych…

 

RELACJA Z KONKURSU NA FANPEJDŻU SAREGO 7>

 

zdjęcie pochodzi ze spektaklu W. Farugi pt. „Nieważkość”, autorem jest P. Szczerbic

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.