Teatr Bagatela
Aneta Belcik
foto

Premiera, czyli pierwszy pokaz przed najtrudniejszą publicznością świata

14/11/2017,

Premiery mają to do siebie, że towarzyszy im stres z powodu pierwszego spotkania z publicznością. Nasza widownia należy do najtrudniejszej na świecie. Wiadomo, że dzieci są szczere do bólu i nie ma mowy o tym, że będą kurtuazyjnie bić brawo, jeśli widowisko im się nie spodoba. Ale na szczęście … udało się! Pierwsi widzowie dali nam pewność, że nasze tournee po przedszkolach ma szanse wywołać setki dziecięcych uśmiechów. A o to przecież nam chodzi najbardziej <3

 

#Dziękujemy

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.