Teatr Bagatela
Piotr Kubic
foto

Praca nad projekcją wideo

11/02/2018, Piotr Kubic

Finał przedstawienia oparty jest na projekcji wideo. Pojawiają się w niej postacie występujące w spektaklu, w krótkich dwóch scenach. W samej projekcji nie byłoby niczego szczególnego gdyby nie fakt, że obsada „Kłamstwa” jest w pełni zdublowana, z założeniem, że każda z postaci scenicznych może zostać zagrana przez jednego z dwóch aktorów. W przypadku czterech postaci (dwóch kobiet i dwóch mężczyzn) liczba kombinacji obsadowych nagle znacząco wzrasta. Tak więc zadaniem grupy realizującej wideo jest przygotować osiem wersji projekcji.

Na poniższym krótkim filmie można obserwować pracę reżysera spektaklu, Henryka Jacka Schoena. Muzyka w tle to ta sama, która towarzyszy projekcji podczas spektaklu.

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.