Teatr Bagatela
Aneta Belcik
foto

Plakat do kredek

14/11/2017,

Jednym z założeń programu, w ramach którego przygotowujemy spektakl „O czym marzą kredki”, było stworzenie plakatu niosącego przesłanie, że „inny=wyjątkowy”. 

 

Chcieliśmy, żeby na plakacie było niebo, ale skąd wziąć inspirację?! Wiadomo nie od dziś, że najlepsze pomysły rodzą się w kreatywnych główkach maluchów. Z pomocą przyszedł Julek, syn teatralnego grafika. Podrzucił nam swój rysunek z Lewandowskim biegającym po boisku na tle letniego nieba. 

– Mamy niebo, jesteśmy uratowani! – cieszyliśmy się. 

– Ale zobaczcie też, jaka inspirująca zieleń – zauważył Darek, tata Julka i zasiadł do projektowania plakatu.

 

 

Oto efekt 🙂

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.