Teatr Odwrócony
Martyna Łyko
foto

No Se Puede Vivir Sin Amar – Nie Można Żyć Bez Miłości

07/07/2018, Martyna Łyko

 

No Se Puede Vivir Sin Amar – Nie Można Żyć Bez Miłości

Malcolm Lowry

 

 

W trzeciej odsłonie reportażu towarzyszącego produkcji spektaklu „Córki King Konga” aktorka – Dominika Stec – dzieli się z nami fragmentem powieści Malcolma Lowry’ego „Pod Wulkanem”.

 

Urzekło mnie kiedy podczas jednej z prób, zagorzałą debatę o motywacjach tytułowych bohaterek (w tych rolach Karolina Fortuna i Anna Rakowska) przerwał właśnie ten monolog.  Byłam zaskoczona  jak bardzo jego treść rezonuje z intencją, z jaką prowadzę spektakl „Córki King Konga”.  Okazało się, że tekst jest jednocześnie wspomnieniem pracy nad muzycznym monodramem o tym samym tytule.

 

Zapraszam do słuchania: 

 

 

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.