Teatr Bagatela
Piotr Kubic
foto

Z konferencji prasowej ujęć kilka

11/02/2018, Piotr Kubic - fotografuje, filmuje, pisze felietony i opowiadania

Zbliża się godzina czternasta, chwytam kamerę i wychodzę z mojego pokoju. Po przejściu kilku schodów otwiera się przede mną jasno oświetlone foyer Bagateli. Czekają już w nim nasi goście – fotoreporterzy, dziennikarze radiowi i prasowi, jest też zespół telewizyjny. Wchodzimy na widownię.

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.