Teatr Bagatela
Aneta Belcik
foto

Kolorowe kredki, jeśli je poproszę, namalują wszystko…

14/11/2017,

„To jest bardzo prosta sprawa –

by udała się zabawa

nie potrzeba wcale wiele,

gdy są wkoło przyjaciele” 

 

Wspaniale jest pracować w zespole pasjonatów i profesjonalistów. Tak właśnie jest tym razem i pewnie właśnie dlatego w kilka dni nasze kredki zyskały nie tylko twarze, ale i osobowości. W spektaklu dzieciaki zobaczą: Kamilę Pieńkos, Marka Boguckiego, Maćka Sajura, Artura Sędzielarza i Przemka Redkowskiego. Zobaczcie, jakie stroje przygotowała dla naszej kolorowej ekipy Urszula Czernicka. Ula jest także autorką scenografii. Zaznaczę, że do tego spektaklu trzeba było tak ją wymyślić, żeby pasowała do różnych przestrzeni – wszakże każde przedszkole czeka na kredki z inną „sceną”. 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.