Teatr im. Stefana Żeromskiego
Magdalena Dąbrowska
foto

Festiwal zza kulis

15/10/2018, Magdalena Dąbrowska

Organizacja festiwalu to nie lada wyzwanie. Wybór spektakli przez dyrektora ds. festiwalu, formalności finansowe jak i administracyjne, ustalanie harmonogramu pracy, promocja itd. Wymieniać można bez końca działania, które podejmowane są przed rozpoczęciem 1. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Promocja jest istotnym, niemal najważniejszym składnikiem organizacji tak dużego wydarzenia.

Skupiamy się na promocji w lokalnych mediach, ale nie tylko. Reklamy festiwalu można będzie zobaczyć… nawet na stadionie piłkarskim! Zobaczcie niektóre działania promocyjne, które podjęliśmy:

  • reklama w lokalnych mediach (gazety oraz telewizja):

  • banery, plakaty oraz flagi usytuowane w różnych miejscach w Kielcach:

  • konferencja prasowa poświęcona festiwalowi:

  • reklama na stadionie piłkarskim podczas meczu:

  • reklama w mediach społecznościowych
  • i wiele innych.

Trzymajcie kciuki!

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.