Teatr Młyn
Natalia Fijewska-Zdanowska
foto

Dorosłe dzieci

22/03/2019, Natalia Fijewska-Zdanowska

Kontakt małego dziecka z mamą to podstawowy czynnik wpływający na nasze późniejsze życie. Jako dorośli ludzie często zarzucamy naszym rodzicom, że byli zbyt nieobecni, że nie zauważyli czegoś ważnego, że nie byli z nami, tak jak tego potrzebowaliśmy. Często winimy ich za życiowe porażki, za nasze własne „nieumiejętności”. Kiedy do tego dochodzą ogromne różnice pokoleniowe, konflikt może rozdzielić dorosłe dziecko i rodzica na wiele lat. CÓRKA to spektakl, który stawia pytania o taką właśnie relację. Matki, która przegapiła kilka ważnych spraw… i córki, która wciąż żyje w poczuciu odrzucenia i braku. Joanna Żółkowska i Zuzanna Fijewska-Malesza grają swoje przeciwieństwa z ogromną wrażliwością i wyczuciem – optymistka i realistka, artystyczna dusza i skontrolowana neurotyczka… Publiczność zaśmiewa się na ich dialogach, tak różne są od siebie, a jednocześnie tak podobne do nas samych i naszych własnych relacji z rodzicami.

 

CÓRKA to jeden z najbliższych widzom spektakli naszego Teatru MŁYN, tym bardziej cieszę się, że dziś wraca, a w planie mamy kolejne wiosenne pokazy!

  1. Zuzanna Fijewska-Malesza
  2. Natalia Fijewska-Zdanowska
  3. Joanna Żółkowska

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.