Teatr Młyn
Zuzanna Fijewska-Malesza
foto

Dialog między matką a córką

22/03/2019, Zuzanna Fijewska-Malesza

W najbliższy weekend wraca CÓRKA. Jest to spektakl bardzo kameralny i oszczędny w scenografii. Wszystko dzieje się między dwiema bliskimi sobie kobietami, które gramy razem z Joanną Żółkowską.

 

Joasia zawsze zachowuje ogromną czujność emocjonalną na scenie, dlatego wznawianie z nią spektaklu, nawet po długiej przerwie jest wielką przyjemnością. Grana przez nią matka u swojej podstawy ma bezwarunkową miłość do córki, co Joasia genialnie potrafi pokazać. I mam wrażenie, że właśnie ta bezwarunkowość cały czas daje nadzieję mojej postaci, czyli córce, zarazem umożliwiając dialog między nimi.

 

Fot. P. Szatkowski

  1. Zuzanna Fijewska-Malesza
  2. Natalia Fijewska-Zdanowska
  3. Joanna Żółkowska

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.