Teatr Młyn
Zuzanna Fijewska-Malesza
foto

CHICHOTEK wraca do siebie

21/02/2019,

Z Teatru Polskiego przenieśliśmy na Scenę na Poddaszu CHICHOTKA, czyli stworzony przez nas spektakl interakcyjny dla dzieci w wieku 3-7 lat. Jest to spektakl opowiadano-lalkowy, podczas którego mali widzowie biorą aktywny udział w „dzianiu się” bajki. Dzieci pomagają głównym bohaterom przejść dalej, śpiewając z nimi, dodając otuchy i angażując się w wiele innych działań, tak że bez ich pomocy akcja nie potoczyłaby się dalej. Uczestnicy spektaklu są postawieni w roli współtwórców, co powoduje u nich poczucie teatralnej sprawczości.

 

Długo myślałyśmy jak zaadaptować tak kolorowy i pełen niespodzianek spektakl na kameralną scenę Teatru MŁYN. Ale znamy możliwości tej sceny bardzo dobrze i myślę, że udało się wykorzystać jej wszystkie walory, co zaowocowało nowymi, zaskakującymi rozwiązaniami. Przekonajcie się sami już 21.02. Ciekawe jesteśmy wrażeń małych i dużych widzów…

 

Fot. P. Szatkowski

  1. Zuzanna Fijewska-Malesza

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.