Teatr Odwrócony
Martyna Łyko
foto

Bracia Janiccy o tym, jak Tadeusz Kantor rozprawił się  z paryskimi urzędnikami

07/07/2018, Martyna Łyko

 

Córki King Konga to więcej niż realizacja dramatu – to projekt Pamięć – współpracując z aktorami seniorami sięgamy głęboko do przeszłości, garściami czerpiemy z  doświadczeń – również zawodowych –  by następnie… przefiltrowane przez artystyczną wrażliwość ponownie odnaleźć je na scenie.  

 

Tym razem w zakulisowym cyklu towarzyszącym realizacji „Córek King Konga” gościmy Panów Wacława i Lesława Janickich (w spektaklu Pan Pott i Pan Albert) – opowiadają o przeżyciach związanych z realizacją Szewców wg. Witkacego w Malakoff pod Paryżem w reżyserii Tadeusza Kantora. 

 

 

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.