Teatr Bagatela
Anna Rokita
foto

Konferencja prasowa

15/09/2017, Anna Rokita

Każda próba uczy – zarówno ta, kiedy wchodzi się w głowę postaci i ucieleśnia ją na scenie, jak i np. próba medialna, której formuła nakazuje odgrywać kilkuminutowe fragmenty wyrwane z kontekstu. Wtedy możemy sprawdzić, czy pamiętamy wszystko na tyle dobrze, że możemy odtwarzać pojedyncze fragmenty  na wyrywki. Próba medialna to też moment, kiedy stając przed kamerą, musimy umieć opowiedzieć o swojej roli w krótki i atrakcyjny sposób.

 

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.