foto
XIX Festiwal Dramaturgii Współczesnej
Teatr Nowy w Zabrzu, Zabrze
Premiera: 12/10/2019
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Teatr Nowy w Zabrzu, Plac Teatralny 1

Czas trwania: 12-20.10.2019

Opis premiery

W dniach 12-20 października 2019 r. odbędzie się w Zabrzu XIX Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, po­wstałych nie później niż w roku 2018 i spełniających następujące kryteria regulaminowe:

  • spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;
  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych pro­blemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

    WIĘCEJ INFORMACJI&ZGŁOSZENIA>

Piszą dla nas
Brak wpisów
Zespół tworzący premierę
Brak wpisów

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /wp-content/themes/bagatela/single-premiery_blog.php on line 187
Proces produkcyjny

Brak wpisów

Brak wpisów

Brak wpisów

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.