foto
W’ariacje pożądania
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 25/10/2018
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Autor: Rafał Dziwisz

Teatr Bagatela w Krakowie, Scena na Sarego 7

Premiera: 25.10.2018

Reżyser: Rafał Dziwisz

Opis premiery

Na motywach Opery żebraczej (The Beggar’s Opera) Johna Gaya.

Zapraszamy do półświatka, w którym biznesmeni są w istocie łajdakami, gangsterzy cynicznymi uwodzicielami, a kobietom nie pozostaje nic innego, jak walczyć o ich względy. Buzują tu namiętności, zbrodnia goni zbrodnię, a głównymi celami – oraz środkami do ich osiągnięcia – są seks, władza i kasa.

Czy Londyn A.D. 1728 różni się aż tak od Krakowa A.D. 2018, żeby publiczność nie czerpała wstydliwej nieco, ale jakże rozkosznej przyjemności z opowieści muzyczno-erotyczno-gangsterskiej? Aby to sprawdzić, Rafał Dziwisz wychodzi od legendarnego pierwowzoru Johna Gaya, z którego korzystali już Bertold Brecht i Vaclav Havel, adaptując Operę żebraczą do współczesności.

 

Na potrzeby dzisiejszego ucha reżyser na nowo przetłumaczył oryginalne arie, które świeżo zaaranżował Dawid Sulej Rudnicki, nie zmieniając przy tym ani jednej nuty. W W’ariacjach pożądania nie pada żadne słowo, które nie byłoby zaśpiewane! Dzisiejsze oko zaś rozpozna w musicalu doskonale sobie znaną formę telewizyjnego przekazu na żywo na kanale informacyjnym – prosto z burdelu czy spod szubienicy.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Piszą dla nas
person
Reżyser
person
Aktorka
person
Aktorka
person
Akustyk
Zespół tworzący premierę
person
Aktorka
person
Aktor
person
Aktor
person
Aktorka
person
Scenariusz/ tłumaczenie arii/ Reżyseria
person
Scenografia/ animacje
person
Kostiumy
person
Kier. muz./ aranżacje
person
Reżyser świateł
person
Inspicjentka/ suflerka
person
Akustyk
Proces produkcyjny

Brak wpisów

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.