foto
Szukając Romea
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 14/04/2018
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Teatr Bagatela w Krakowie, Scena na Sarego 7

Premiera: 14.04.2018

Reżyserka: Klaudia Hartung-Wójciak

Opis premiery

Każdy z siedmiu bohaterów spektaklu powstałego z inspiracji tragedią Shakespeare’a marzy o roli Romea. Wychodząc od sytuacji przesłuchania grupa performerów zmierzy się z shakespeare’owskimi scenariuszami, wypróbowując ich emancypacyjny potencjał. Łącząc pracę badawczą, psychoterapię integracyjną przy keybordzie, kulturystkę i melorecytacje, aktorzy wyruszą na poszukiwania nieoczywistych i odrzuconych portretów słynnego teatralnego kochanka.

 

Scenariusz: Klaudia Hartung-Wójciak i Marcin Wojciechowski

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Piszą dla nas
person
Inspicjentka / suflerka
Zespół tworzący premierę
person
Opracowanie muzyczne
person
Przygotowanie wokalne
person
Reżyser świateł
person
Inspicjentka / suflerka
person
Inspicjentka / suflerka
Proces produkcyjny

Brak wpisów

Brak wpisów

Brak wpisów

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.