foto
Ostatnie 300 metrów
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 18/05/2018
Reżyseria: Bartosz Kulas
Czas trwania spektaklu: 60 min.

Autorki: Patrycja Babicka i Magdalena Zarębska-Węgrzyn

Teatr Bagatela w Krakowie, Scena na Sarego 7

Premiera: 18.05.2018

Reżyser: Bartosz Kulas

Opis premiery

Stopy Wandy Rutkiewicz jako pierwsze polskie stopy stanęły na Mount Evereście i K2. Jedna z najwybitniejszych himalaistek była postacią lubianą i podziwianą. Na stałe zapisała się w świadomości Polaków, nie tylko miłośników gór.

Spektakl jest próbą odtworzenia owianych tajemnicą od ćwierćwiecza chwil kończących jej życie. Ostatni kontakt z Rutkiewicz miał miejsce tuż pod szczytem Kanczendzongi. Czy zdobyła swój dziewiąty ośmiotysięcznik – nie wiadomo.

Ten czas, którego nigdy nie poznamy, jest tematem przedstawienia. Twórcy poszukują odpowiedzi na pytanie o ostatnią drogę Wandy Rutkiewicz zarówno w wymiarze realistycznym, jak i symbolicznym. W wysokich górach umiera się inaczej niż gdziekolwiek indziej.

 

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Krakowa w ramach Konkursu Inicjatyw Teatralnych „Giełda Teatralna”.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Piszą dla nas
person
Aktorka
person
Reżyser/ scenograf/ autor projekcji
person
Scenarzystka
person
Asystentka reżysera/ inspicjentka/ suflerka
person
Kostiumy
Zespół tworzący premierę
person
Aktorka
person
Reżyser/ scenograf/ autor projekcji
person
Scenarzystka
person
Kostiumy
person
Reżyser świateł
person
Asystentka reżysera/ inspicjentka/ suflerka
person
Asystent scenografa

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.