foto
O czym marzą kredki
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 14/11/2017
Reżyseria: Przemysław Redkowski
Czas trwania spektaklu: 45 min.

Autorka: Martyna Lechman

Teatr Bagatela w Krakowie, Scena na Sarego 7

Premiera: 14.11.2017

Reżyser: Przemysław Redkowski

Opis premiery

„INNY=WYJĄTKOWY” to społeczno-edukacyjna kampania, której podstawowym celem jest promocja pełnych otwartości i tolerancji zachowań. I właśnie ten projekt, realizowany przez Teatr Bagatela, ma pomóc w nauce akceptacji drugiego człowieka niezależnie od jego odmienności.Edukacyjno-artystyczne przedsięwzięcie jest skierowane do najmłodszych. To oni, opuszczając na kilka godzin dziennie bezpieczny krąg rodzinny, po raz pierwszy spotykają się z innością rówieśników.

 

Z natury otwarte i ciekawe świata dzieci często bywają nieprzygotowane przez dorosłych do konfrontacji z odmiennością innych. Stąd nie zawsze wiedzą, jak się zachować, spotykając niepełnosprawnego czy mającego inny odcień skóry kolegę.Dzięki granemu przez aktorów Bagateli spektaklowi autorzy projektu chcą pokazać najmłodszym, że wszyscy, niezależnie od dzielących ich różnic, są wartościowi i wyjątkowi.

 

Miejsca prezentacji przedstawienia „O czym marzą kredki” to 12 krakowskich i podkrakowskich przedszkoli, które zgodziły się na udział w przedsięwzięciu.Bajkowy, kolorowy świat okraszonego piosenkami przedstawienia łagodnie, dowcipnie i nienachalnie wprowadza bardzo młodych widzów w poważną tematykę tolerancji oraz akceptacji.

 

Po każdorazowej prezentacji przedstawienia aktorzy zainicjują rozmowę o wartościach inności w życiu. Tę część spotkania będzie moderować i prowadzić psycholog dziecięcy.

 

O AUTORCE

 

Martyna Lechman jest absolwentką dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Pracowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, zajmując się dramaturgią czytań. Była asystentką Iwony Kempy, Moniki Strzępki i Michała Zadary. Jako dramaturg pracowała m.in. przy spektaklu „Sen nocy letniej” (reż. Krzysztof Popiołek, Teatr Zagłębia w Sosnowcu). Jest autorką baśni „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi” w Teatrze Bagatela oraz jej wystawianej przez aktorów Bagateli w szpitalach dziecięcych adaptacji „Krasnoludki są na świecie”.

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 oraz Gminy Miejskiej Kraków – Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU >

Piszą dla nas
person
Koordynatorka
person
Aktorka
person
Aktor
Zespół tworzący premierę
person
Aktor / Reżyser
person
Aktorka
person
Aktor
person
Aktor / Opr. muzyczne
person
Scenografka
person
Ruch sceniczny
person
Reżyser świateł

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.