foto
Mazagan. Miasto
Teatr Żydowski w Krakowie – Teatr Midraszowy, Kraków
Premiera: 12/03/2019
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Tekst i reżyseria: Beniamin M. Bukowski

Teatr Żydowski w Krakowie - Teatr Midraszowy, Meiselsa 17

Premiera: 12.03.2019

Opis premiery

Najnowszy spektakl Teatru Żydowskiego w Krakowie – Teatru Midraszowego stworzony na podstawie niezwykłego współczesnego dramatu Beniamina M. Bukowskiego zainspirowanego opowieścią o średniowiecznej portugalskiej fortecy, która przypłynęła trzy oceany. Spektakl porusza pojęcia domu i tożsamości,  zniszczenia i budowy, pustki i obecności: 

„… Mazagan 

Odpływa z Mazaganu.

Mazagan o pięciu bastionach

Odpływa na czterech okrętach

Nie sposób powiedzieć gdzie jest Mazagan

Nie sposób powiedzieć ile jest Mazaganów…”

Spektakl będzie grany w  przestrzeni, w której powstawał, przestrzeni byłego Beit Midraszu (Żydowskiego Domu Nauki) obecnie Centrum Kultury Żydowskiej przy ulicy Rabina Meiselsa 17.

Dramat „Mazagan. Miasto” znalazł się wśród zwycięzców Konkursu Inicjatyw Teatralnych „Giełda Teatralna” 2017, co umożliwiło jego wystawienie w roku 2018 w ramach środków pochodzących z programu „Krakowska Giełda Teatralna” , którego celem jest aktywizacja artystów teatru zamieszkałych w Krakowie.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Piszą dla nas
Zespół tworzący premierę
person
Tekst/ reżyseria
person
Scenografia/ kostiumy
person
Plastyka ruchu
person
Opracowanie muzyczne
person
Aktorka
person
Aktorka
person
Projekt plakatu
person
Scenografia
Proces produkcyjny
  1. Beniamin Bukowski
  2. Beniamin Bukowski

Brak wpisów

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.