foto
Mazagan.Miasto
Teatr Żydowski w Krakowie – Teatr Midraszowy, Kraków
Premiera: 01/03/2019
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Tekst i reżyseria: Beniamin M. Bukowski

Teatr Żydowski w Krakowie - Teatr Midraszowy, Meiselsa 17

Pokazy premierowe: marzec 2019

Opis premiery

Opowieść o XVIII-wiecznym Mazaganie, portugalskim mieście-twierdzy, jest pretekstem do refleksji na temat współczesności. To historia o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie, o próbie zdefiniowania tego, czym jest dom i co jest potrzebne do jego zbudowania, o szukaniu własnej tożsamości. 

Dramat „Mazagan. Miasto” znalazł się wśród zwycięzców Konkursu Inicjatyw Teatralnych „Giełda Teatralna” 2017, co umożliwiło jego wystawienie w roku 2018 w ramach środków pochodzących z programu „Krakowska Giełda Teatralna” , którego celem jest aktywizacja artystów teatru zamieszkałych w Krakowie.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Piszą dla nas
Brak wpisów
Zespół tworzący premierę
Brak wpisów

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /wp-content/themes/bagatela/single-premiery_blog.php on line 187
Proces produkcyjny

Brak wpisów

Brak wpisów

Brak wpisów

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.