foto
Konkurs Inicjatyw Teatralnych „Giełda Teatralna” 2017
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 26/11/2017
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .
Opis premiery

Z inicjatywy Andrzeja Kuliga – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta – został uruchomiony nowy projekt aktywizujący artystów teatru zamieszkujących w Krakowie – Konkurs Inicjatyw Teatralnych „Giełda Teatralna”. Za organizację jego pierwszej pilotażowej edycji jest Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie.

 

Zgodnie z regulaminem ogłoszonym w czerwcu 2017 roku swoje pomysły na spektakle mogły nadsyłać (pod przewodnictwem reżysera) zespoły złożone z mieszkających w Krakowie absolwentów szkół teatralnych, którzy od dwóch lat nie wzięli udziału w żadnej nowej produkcji teatralnej na terenie kraju.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów:
– pierwszy to składanie projektów tzw. czytań performatywnych (do 2.10.2017);
– drugi to realizacja czytań performatywnych na Scenie przy ul. Sarego 7 w dniach 24-26.11.2017.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE>

Piszą dla nas
person
Koordynatorka
person
Koordynatorka
person
Koordynatorka
Zespół tworzący premierę
person
Koordynatorka
person
Koordynatorka
person
Koordynatorka

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.