foto
Draka
Teatr Młyn, Warszawa
Premiera: 21/02/2019
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Teatr Młyn w Warszawie, ul. Jezuicka 4

Premiera: 21.02.2019

Opis premiery

Muzyczna satyra na opieszałość służby zdrowia. Emerytowany policjant (Krzysztof Kiersznowski), rozdrażniony otaczającą go rzeczywistością sześćdziesięciolatek – samotnik, cwaniak i łapówkarz, staje w obliczu rozliczenia z własnym życiem. Wartka, dowcipna i przewrotna akcja sztuki dzieje się na przemian w starym Mlecznym Barze i Rejonowym Szpitalu. Rzeczywistość bohatera tworzą zimna i bezlitosna Pani Doktor (Zuzanna Fijewska-Malesza), oraz krzykliwa, ciężarna Kelnerka (Agata Fijewska).
Spektakl poprzez śmiech, absurd i groteskę stawia pytania o naszą współczesną rzeczywistość, dlaczego wiąże się ona coraz częściej z poczuciem wstydu i złości? W jaką stronę zmierza nasze “dynamicznie rozwijające się” społeczeństwo? Czy w świecie, który powoduje tyle frustracji, jest jeszcze miejsce na bezinteresowną bliskość?
Groteskowa forma i dowcip – to być może jedyny sposób na poruszenie tych tematów społecznego, ale i naszego wewnętrznego tabu.

Współczesny, kameralny musical, zrealizowany przez młodych twórców świetnie przyjętego przez publiczność spektaklu “NIUNIA”. Tym razem zespół współpracuje z aktorem Krzysztofem Kiersznowskim.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Piszą dla nas
Zespół tworzący premierę
person
Scenariusz/ reżyseria
person
Muzyka
person
Aktorka
person
Choreograf
person
Reżyser świateł
person
Charakteryzatorka
person
Charakteryzatorka
person
Producentka
Proces produkcyjny
  1. Agata Fijewska
  2. Krzysztof Kiersznowski
  3. Natalia Fijewska-Zdanowska
  4. Natalia Fijewska-Zdanowska
  5. Agata Fijewska

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.