foto
Czego nie widać
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 15/09/2017
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Czas trwania spektaklu: 145 min.

Autor: Michael Frayn

Teatr Bagatela w Krakowie, Duża Scena, Karmelicka 6

Premiera: 15.09.2017

Reżyser: Maciej Wojtyszko

Opis premiery

Zapraszamy Was na najzabawniejszą komedię, jaka kiedykolwiek powstała. Przekonajcie się, czy to słuszna opinia, przyłapując prowincjonalny zespół na próbie generalnej spektaklu „Co widać”. Kiedy zobaczycie, czego nie widać, aktorzy niepamiętający kwestii mogą okazać się najmniejszym z problemów…

 

O AUTORZE

 

Michael Frayn, autor farsy wszech czasów „Czego nie widać”, jest prozaikiem, dramatopisarzem, tłumaczem i reporterem. Urodził się w 1933 w Londynie i wychował na jego przedmieściach.

 

Jako dramatopisarz debiutował już w 1957 sztuką „Zounds”, ale teatrowi poświęcił się zupełnie dopiero jedenaście lat później.

 

Z sukcesu, jakim w 1982 okazało się wystawienie „Czego nie widać (Noises Off)”, Frayn czerpie profity do dziś. Sztukę uznano za klasykę gatunku, farsę nad farsami i najzabawniejszą komedię, jaka kiedykolwiek powstała.

 

Tłumaczenie: Małgorzata Semil i Karol Jakubowicz

 

O REŻYSERZE > Maciej Wojtyszko

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU >

Piszą dla nas
person
Aktorka
person
Fotograf/ filmowiec
Zespół tworzący premierę
person
Aktor
person
Aktorka
person
Aktorka
person
Aktorka
person
Reżyser
person
Scenografka
person
Astystentka reżysera/ inspicjentka/ suflerka
person
Fotograf/ filmowiec

Brak wpisów

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.