foto
Zagraj w legendę
Teatr Bagatela, Kraków
Premiera: 05/12/2018
Reżyseria: .
Czas trwania spektaklu: .

Autorka: Martyna Lechamn

Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie

Premiera: 5-6.12.2018

Reżyser: Marek Bogucki, Maciej Sajur

Opis premiery

Teatr Bagatela znów gra dla najmłodszych pacjentów.

Teatr Bagatela i Galeria Kazimierz – w tym roku przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków – po raz trzeci sprawią radość pacjentom dziecięcych oddziałów czterech krakowskich szpitali. W 2016 na początku grudnia aktorzy Bagateli odwiedzili ich z przedstawieniem muzycznym „Krasnoludki są na świecie”, w 2017 z „O czym marzą kredki”.

Niezawodna autorka scenariuszy bagatelowych bajek, Martyna Lechman, tym razem wzięła na warsztat trzy krakowskie opowieści: o gołębiach z Rynku, o Smoku Wawelskim oraz historię żółtej ciżemki.

„Zagraj w legendę” to nie tylko krakowskie historie, ale i opowieść o tym, że nie ma nic prostszego niż zabawa w teatr. Wystarczy wyobraźnia – której dzieciom odmówić przecież nie sposób – żeby podróżować w czasie i przestrzeni, i stawać się, kim tylko dusza zapragnie. Dzięki temu bohaterowie przedstawienia mogą zagrać po kilka najrozmaitszych ról. Marek (Marek Bogucki) to równocześnie Doradca, Karczmarz, Gołąb, Król, Konserwator Zabytków, Wit Stwosz i Krowa; Maciek (Maciej Sajur) – Książę, Gołąb, Szewczyk Dratewka i Wawrzek; Kinga (Natalia Hodurek) jest zarazem Krową, Księżniczką Wandzią, Owcą, Konserwatorką Zabytków, Posągiem Maryi i Przekupką, a Kajtek (Artur Sędzielarz) Wiedźmą, Smokiem, Wiejskim Chłopcem, Królem i Przekupką.

Najmłodsi pacjenci szpitali Żeromskiego, św. Ludwika, w Prokocimiu oraz Jana Pawła II przygody Kingi, Kajtka, Maćka i Marka będą śledzić 5-6 grudnia 2018. Kolorowe, dynamiczne widowisko z piosenkami zaprezentowane zostanie także w Galerii Kazimierz.

 

WIĘCEJ O SPEKTAKLU>

Zespół tworzący premierę
person
Aktor/ reżyser
person
Aktor/ reżyser
person
Aktorka
person
Światło
person
Scenografia/ kostiumy

Ten portal powstał dla każdego, kogo interesuje coś więcej, niż tylko efekt pracy artystów tworzących dane dzieło.

 

Stworzyliśmy go przede wszystkim po to, byście mogli przeczytać i usłyszeć głos twórców pracujących przy produkcjach teatralnych z całej Polski – od aktorki grającej pierwszoplanową rolę po inspicjentkę koordynującą pracę nad realizacją spektaklu i oświetleniowca, który czuwa nad grą świateł w przestawieniu.

 

 

Chcemy zaangażować uczestników i bezpośrednich świadków powstawania dzieła w relacjonowanie wydarzeń zza kulis, do których dotychczas mieli dostęp tylko nieliczni.

 

Dzięki opowieściom artystów będziemy mogli podejrzeć proces powstawania premiery oraz przyjrzeć się tajnikom ich pracy. Przybliżą nam oni proces produkcji spektaklu od pierwszej próby, aż po dzień premiery. Na portalu znajdą się również pierwsze recenzje widzów i dziennikarzy oraz refleksje artystów dotyczące zagranych przedstawień.